Млада жена се оплака от тормоз в Западен парк. Пред Дарик тя разказа, че е била с нейни приятели, когато са се появили момчета, облечени с черни анцузи и качулки. По думите й те са ги обиждали и заплашвали.
Потърсихме за коментар Столичната община относно сигурността в парковете. От там отговориха, че те се охраняват от физическа охрана и имат видеонаблюдение, Безопасно място ли са столичните паркове? Отговорите потърсиха Наталия Борисов и Тодор Пантилеев.
При случая на Елеонора Предева до физически сблъсък не се е стигнало.
Въоръжени охранители нападнаха група младежи в столичен парк
Тя каза, че не са подали сигнал в полицията. В изпратена до Дарик позиция от Столичната община потвърдиха, че охраната в парковете е организирана на постове, с периодични обходи и локално видеонаблюдение. В нея се казва още, че в Южния парк има и присъствие на сектор "Общинска полиция".
Анкета на Дарик в столичния парк "Заимов" показа, че хората не се притесняват да се разхождат там, но избягват да го правят по тъмно.
Всичко за 49-ото Народно събрание четете ТУК
Най-интересните разговори от ефира на Дарик слушайте в подкаста на радиото в Soundcloud, Spotify, Apple Podcasts и Google Podcasts
Още по темата
- Бащата на Сияна: Иде ми да си изровя детето с ковчега от земята и да не стъпя повече в България!
- Бащата на Сияна: Боби, детето, загинало на АМ „Тракия“, е племенник на мой приятел!
- Бащата на Сияна: Г-н Радев, това, което вършите с нас, е абсолютно цинично!
- Бащата на Сияна: Радев ми стисна ръката и обеща, че ще имаме среща! Не се е случила!