Народният представител от „Възраждане“ Георги Георгиев бе специален гост в „Седмицата на Дарик“, за да коментира параметрите по проектобюджета за 2026 година, представени от финансовия министър Гълъб Донев. Георгиев коментира също актуалната вътрешнополитическа ситуация с акцент върху работата на правителството на Румен Радев до този момент.
„Природните ни богатства се дават за без пари на чужди компании. Защо държавата не обработва природните ни богатства в полза на обществото? Защо управляващите винаги искат да бръкнат в канчето на пенсионера, а не в канчето на концесионера. Как по-време на уж лошия комунизъм българската държава сама добиваше полезните си изкопаеми, а сега не можем. Това е една смела стъпка, която може да се заложи в бюджета и да се работи в тази насока сами да добиваме полезните си изкопаеми“, заяви той.
„Над 2 милиарда евро изчезват в частни пенсионни фондове. Тези пари могат да се приберат в държавната хазна. Правилно тръгваха да удрят хазартните сайтове, които са в сивия сектор. Взеха им 10%. Хазартът трябва да бъде забранен в България. Или ако е позволен, трябва да обособим зона за хазарт в Свиленград и без това там е балканският Лас Вегас. От България няма да избягат хазартните компании докато хазартът е позволен“, коментира народният представител от „Възраждане“.
„За 2026 година минималната работна заплата се увеличи спрямо механизма. Аз, доколкото разбрах, тя си остава по този механизъм поне до края на годината. Работещите на минимална работна заплата ли са олигархията и мафията в тази държава. Новият механизъм за изчисление на минималната работна заплата няма да бъде по-добър от стария“, запита народният представител от „Възраждане“.
Още от интервюто на Георги Георгиев пред Божидар Русев може да прочетете в прикачения материал!

Вижте цялото интервю на народния представител от „Възраждане“ Георги Георгиев в „Седмицата на Дарик“ в прикаченото видео!