Председателят на гражданско движение „Сияние“ Николай Попов бе специален гост в „Седмицата на Дарик“, за да коментира темата с пътния травматизъм. Попов коментира случая от последната седмица, след който почерни България, след като две деца от школата на „Славия“ и един мъж загинаха в тежка катастрофа на АМ „Тракия“. Попов говори за управлението на правителството Румен Радев и какви мерки могат да бъдат предприети в борбата за предотвратяване на жертвите на пътя.
„Г-н Радев ме разочарова. Аз бях много толерантен към него и защитавах това, че той е атакуван безпринципно и обиждан. Цялата ми настройка въпреки приказките е да работим с него. Имах неофициална среща с г-н Радев, който ми стисна ръката и обеща, че ще имаме официална среща. Това не е политически разговор, а среща, която е за бъдещето на нашите деца. Нашите деца не ядат сирене от потребителската кошница на г-н Радев. Моето дете в гроба не яде нищо. Това, което вършите с нас, г-н Радев, е абсолютно цинично. Вашите депутати скланят глава пред жертвите на пътя, а вие не можете да направите среща с мен“, заяви Николай Попов.
„Може да започнат реформите, но за това трябва да бъдем чути. Явяването на изборите беше нашият протест, за да бъдем чути. Аз съм афектиран безкрайно много. Детето, загинало на АМ „Тракия“ – Боби, е племенник на мой приятел. Извинявайте, г-н Демерджиев, който се крие от мен, има в МВР наши сигнали за безброй много манипулирани експертизи, свързани с проф. Карапетков. Никой не се свърза с нас да ни пита какво се случва. Управляват ни демагози, които ги интересува само властта. Защо няма разследване на Станимир Карапетков и вещите лица от неговия кръг?“, запита той.
Още от интервюто на Николай Попов пред Божидар Русев може да прочетете в прикачения материал!

Вижте цялото интервю на председателя на „Сияние“ Николай Попов в „Седмицата на Дарик“ в прикаченото видео!