За поредна година Каварна домакинства седемнадесетия международен турнир по карате „Купа Каварна“. Традиционната надпревара се проведе под патронажа на кмета на Община Каварна Елена Балтаджиева, която лично даде старт на първенството.

Турнирът е част от календара на Българска национална федерация карате и е организиран от Централен полицейски карате джу-джицу клуб и Клуб по бойни спортове „КАЛИАКРА“ с подкрепата на Община Каварна.

Официален гост на откриването беше Шихан Тони Петров - главен инструктор в МВР и треньор на националния полицейски отбор по карате.

Участие в турнира взеха около 400 състезатели, от 17 клуба от страната и един отбор от Румъния в дисциплините „Ката“ и „Кумите“.

18 съдии, от които четирима турски оценяваха представянето на каратеките. Отборът на домакините от Клуб по бойно спортове „Калиакра“ се представи от 16 състезатели в двете дисциплини. В крайното класиране каварненските състезатели комплексно заеха първо място, като спечелиха 11 златни, 2 сребърни и10 бронзови медали.