През изминалият уикенд курортен комплекс Албена се превърна в световна арена, където над 1000 участника от 23 държави премериха сили в схватките по Шотокан Карате във форматът "14th WSF World Shotokan Championships". Събитието беше организирано от Световната Шотокан Федерация WSF.

Карате клуб "ДОБРУДЖА" се представи с 14 свои състезатели във всички възрастови групи. Добруджанци успяха да спечелят 21 медала - 6 златни, 3 сребърни и 12 бронзови. Този резултат нареди добричлии на престижното 8 място в генералното класиране от над 50 клуба и федерации. Общият резултат на петте български клуба, които записаха участие нареди България на 5 място в класирането по държави.

Шампиони в индивидуалните схватки по Кумите станаха Георги Иванов при момчетата 10-11г -40кг и Даниел Минчев при младежи 18-21г +84кг. Другите 4 шампионски титли извоюваха отборите на Добруджа в дисциплините Ката и Кумите. Карате клуб "ДОБРУДЖА" се представи в състав: Искрен Друмев, Даниел Димитров, Митко Станев, Елиф Фикрет, Мартин Михов, Тодор Тодоров, Васил Йовчев, Георги Иванов, Георги Костов, Боян Христов, Искрен Илиев, Ивайло Йорданов, Даниел Минчев и Стоян Димов.