Ще търсим максимално справедлив ръст на доходите. Това заяви Венко Сабрутев от ПП–ДБ след срещата с КНСБ.
“Магазин на работещите бедни”. Протестиращи от КНСБ канят депутатите на пазар
Тя бе във връзка с исканията на работещи и служители в държавния сектор, които настояват за увеличение на възнагражденията си.
КНСБ продължават с протестите за справедливи доходи
Той посочи, синдикатът оценява, че от общо исканата сума за 1,1 млрд., 700 млн. от тях са вече включени в бюджета. Чуйте още от думите на Венко Сабрутев.
Всичко за 49-ото Народно събрание четете ТУК
Най-интересните разговори от ефира на Дарик слушайте в подкаста на радиото в Soundcloud, Spotify, Apple Podcasts и Google Podcasts
Още по темата
- Роми протестират срещу наркотиците в София
- Не на наркотиците: Жители на столичния квартал „Христо Ботев“ излязоха на протест
- 50 дни антиправителствени протести: Извънредно положение в Боливия
- КЗП след протеста на мотористите: За застраховката „Гражданска отговорност“ отговаря Комисията за финансов надзор