Ученици от XI г, XII г, X в и VIII г клас на Профилираната природо-математическа гимназия стартираха серия от инициативи, посветени на Седмицата на толерантността.
По повод Международния ден на толерантността, който се отбелязва на 16 ноември, младежите са подготвили различни събития през цялата седмица.
Началото на кампанията бе поставено днес с изложба на плакати, които са създадени от учениците и са посветени на темите за толерантността и борбата с насилието над деца. Изложбата има за цел да повиши осведомеността и да насърчи диалога по тези важни въпроси.
Програмата за останалите дни включва:
Вторник: Часовете на класа ще бъдат посветени на теми като "Борба с насилието над деца", "Толерантност и различия" и "Не на агресията в училище".
Сряда: Учениците ще направят снимки с приятели, символизиращи толерантността и приятелството.
Четвъртък: Разпространение на брошури и книгоразделители, както и създаване на „Дърво на толерантността“.
Петък: Флашмоб с балони, който ще завърши седмицата с цветен и позитивен акцент.
Тези инициативи са част от усилията на ППМГ „Акад. Иван Ценов“ – Враца да насърчи културата на разбирателство и уважение сред своите ученици. Ръководството на гимназията изразява своята гордост и подкрепа към активността и ангажираността на своите възпитаници.
Още по темата
- Вижте как може да се забавляват малчуганите на НФС "Леденика"
- Ремонтът на близо 57 км от първокласния път I-1 Видин - Враца е на финален етап. Започва полагането на маркировката
- Под ръководството на Окръжна прокуратура – Враца се води разследване на пътнотранспортно произшествие, при което са загинали двама непълнолетни
- Забавления очакват най-малките на Националния фолклорен събор „Леденика“!