Кайли Дженър е изправена пред нов съдебен иск, след като бившата ѝ лична готвачка твърди, че тежкото работно натоварване е довело до спонтанен аборт.

Според документите, внесени във Висшия съд на окръг Лос Анджелис, жената е работила по 11–12 часа на ден, пет дни в седмицата. Въпреки че уведомила работодателите си, че бременността ѝ е високорискова, продължила да получава тежки физически задачи.

Тя твърди, че на Нова година била принудена сама да пренася тежки хранителни продукти, след което ѝ прилошало и се наложило охраната да ѝ окаже помощ. Няколко седмици по-късно, по време на рождения ден на едно от децата на Дженър в Палм Спрингс, отново работила без необходимата помощ, въпреки многократните си молби.

На следващата сутрин след събитието получила силно кръвотечение и била откарана в болница, където лекарите установили липса на сърдечна дейност на плода. Жената твърди, че след загубата на бременността е развила тежка депресия, а вместо подкрепа била обвинена за безпорядък в кухнята и упрекната, че „разстройва Кайли“.

С иска си тя търси обезщетение в неуточнен размер, като обвинява работодателите си в дискриминация заради бременността, тормоз, неправомерно класифициране като независим изпълнител, неизплатено възнаграждение и незаконно уволнение.

Представители на Кайли Дженър и на бившата ѝ служителка засега не са коментирали случая.

Това е третият съдебен иск срещу 28-годишната Дженър от бивш неин служител през 2026 г. През април бившата домашна помощница Анджелика Васкес я съди за неправомерно уволнение и дискриминация заради религията и произхода си, а по-късно същия месец друга бивша служителка – Хуана Делгадо Сото, също заведе дело, твърдейки, че е била тормозена и заплашвана с уволнение, след като е потърсила помощ.