Президентът Румен Радев връчи на излъчената от ГЕРБ за премиер Мария Габриел първия мандат за съставяне на правителство. Тя ще разполага с една седмица, за да предложи на президента състав и структура на Министерския съвет. Ако не успее да се справи със задачата, вторият мандат ще отиде при следващите по численост – „Продължаваме промяната-Демократична България“, които също ще имат седмица, за да съставят кабинет. В случай, че и те се провалят, президентът ще връчи трети последен мандат, но този път на партия по негов избор. Тя обаче не разполага с конкретен срок, в който да предложи правителство.
ГЕРБ-СДС проведе срещи с БСП, ДПС и ИТН
Близо месец и половина след изборите президентът Румен Радев прие на „Дондуков“ 2 най-голямата по численост парламентарна група на ГЕРБ-СДС, за да й връчи първия проучвателен мандат. Председателят й Десислава Атанасова представи кандидатурата на партията за министър-председател.
БСП ще реши дали да подкрепи национално правителство след вътрешнопартийно допитване
А след това се пристъпи към връчването на папката с мандата. Габриел взе папката и увери, че ще направи всичко възможно България да има стабилно редовно правителство.
След процедурата по връчването на мандата от ГЕРБ не дадоха изявление за медиите.
Всичко за 49-ото Народно събрание четете ТУК
Най-интересните разговори от ефира на Дарик слушайте в подкаста на радиото в Soundcloud, Spotify, Apple Podcasts и Google Podcasts
Още по темата
- Мирчев: Българите излизат на протест, когато усетят, че от техните пари се крадат милиарди!
- Бащата на Сияна: Иде ми да си изровя детето с ковчега от земята и да не стъпя повече в България!
- Бащата на Сияна: Боби, детето, загинало на АМ „Тракия“, е племенник на мой приятел!
- Бащата на Сияна: Г-н Радев, това, което вършите с нас, е абсолютно цинично!