Националният съвет на БСП ще решава какъв да е статутът на общинските съветници в столицата на свое заседание днес.

Причината - ръководството на партията обяви, че сваля политическо доверие от общинските си съветници в София, тъй като и с тяхната подкрепа на 8 февруари Столичният общински съвет избра за временен председател Цветомир Петров – кандидатура на ПП-ДБ-СС.

В същия ден на извънредно заседание, отново с подкрепата на БСП, ГЕРБ получи най-много ръководни постове в постоянните комисии към градски парламент. Тогава Иван Таков – председател на столичните социалисти, обяви, че БСП е поела отговорност пред града и софиянци и СОС трябва да заработи.
Слушайте и гледайте новия подкаст на darik.bg „В тренда“ в YouTube, Instagram и TikTok
Най-интересните разговори от ефира на Дарик слушайте в подкаста на радиото в Soundcloud, Spotify, Apple Podcasts и Google Podcasts
Още по темата
- Петров: Около 2 години ще минат до разширяването на „Синя зона“ и „Зелена зона“ в София!
- Цветомир Петров, ПП-ДБ: Моделът „Борисов-Пеевски“ е огромен проблем!
- Шефът на Столичния общински съвет: Работим за това Левски да има добър стадион от ден първи!
- Кой е новият шеф на Левски? Стадионът кога ще е готов? Говори Цветомир Петров