Проблемът с безводието ще бъде обсъден на работна среща в Министерския съвет. По последни данни, близо 15 хиляди души са засегнати от режим на водата, като ситуацията е най-тежка в Търговище и Велико Търново.

Направеният анализ сочи, че остарялата водопреносна мрежа е един от основните проблеми, предава БНТ. Около 2/3 от тръбите са азбестоциментови, с изтекъл експлоатационен срок, а още около 14% са стоманени, които са податливи на корозия и течове. На места няма и достатъчно водоизточници.

В началото на месеца пред депутатите - министър Шишков заяви, че трайното решаване на проблема с безводието в страната преминава през мащабна подмяна на амортизираната водопроводна мрежа.