Ще започнем да работим с колегите от Министерството на финансите по вариант на Бюджет. Надявам се в рамките на няколко седмици да може да бъде внесен в парламента. Като целта е 3% дефицит без увеличение на данъците.
Това заяви министърът на финансите Асен Василев, предаде БГНЕС.
“Имайки предвид, че дефицитът ще намалее спрямо проектобюджета, които сега е предложен, би следвало размера на дълга също да намалее значително. Най-вероятно ще е необходимо удължаване на бюджета от около месец преди да бъде приет в срок нормалния бюджет”, добави Василев.
Бившият министър на финансите Росица Велков посочи, че това, което останало във фискалния резерв, е в размер на 10 млрд. лв. По думите й внесеният проектобюджет е основа и реализирането на 3% дефицит зависи от бъдещите решения.
Всичко за 49-ото Народно събрание четете ТУК
Най-интересните разговори от ефира на Дарик слушайте в подкаста на радиото в Soundcloud, Spotify, Apple Podcasts и Google Podcasts
Още по темата
- Гълъб Донев пред Съвета ЕКОФИН: Целта на България е икономически растеж и дългосрочна финансова устойчивост
- Асен Василев за Радев: Със сигурност няма да успеят, ако продължават така
- Богданов, ПП: Говорим за тежък криминален контингент зад един от участниците в катастрофата!
- Богданов, ПП: Ние, ако бяхме мнозинство, щяхме да сме с 12 министерства, а не с 18!