Специален празничен влак ще пътува от гара Септември до Якоруда и от Якоруда до гара Септември за отбелязване на националния празник за освобождението на България на 3 март.

По този начин ще бъде спазено вече превърналото се в традиция честване на празника да бъде съпроводено с пътуване с влака по теснолинейката.
"Идеята на теснолинейката е повече хора да се качат и да пътуват, за да се докоснат до красотата на маршрута и магията на пътуването. БДЖ осигуриха допълнителни вагони", каза Кристиян Ваклинов от БДЖ.
Към състава на композицията ще бъде включен и бюфет-вагон за още по-приятното пътуване по живописния маршрут на теснолинейката, прекосяващ планините Рила, Пирин и Родопите.
Чуйте още от думите на Кристиян Ваклинов от БДЖ в преикачения файл.
Още по темата
- Водещи специалисти дават полезни съвети на бъдещи родители на 13 юни в София
- Стотици родители и деца посетиха Северен парк и „Семеен парк фест „Надежда“ по случай 1 юни – Деня на детето
- Община Враца продължава кампанията за безплатно събиране на едрогабаритни отпадъци и излязла от употреба битова техника
- Монтана отпразнува на Св. Дух празника на града