След засиления интерес и активното участие на гражданите в инициативите, Община Враца продължава кампанията за безплатно събиране на едрогабаритни отпадъци и излязла от употреба битова техника.
На 6 и 7 юни (включително) специализирани контейнери тип „лодка“ ще бъдат разположени на следните места в Централната градска част:
ул. „Петропавловска“ (зад Регионалния исторически музей);
ул. „Хан Аспарух“ (в района на Калядата);
ул. „Граф Игнатиев“ (в района на ресторант „Амброзия“);
бившият ТИР паркинг (между бул. „Васил Кънчов“ и ул. „Спортна“).
На обособените площадки може безплатно да оставите:
дивани и мека мебел;
гардероби и шкафове;
матраци;
маси и столове.
Контейнерите са предназначени и за излязла от употреба битова техника:
перални;
хладилници;
печки;
прахосмукачки;
ютии;
друга битова техника.
Събраните отпадъци ще бъдат извозени от екипите на БКС на 8 юни.
В контейнерите НЕ се допуска изхвърлянето на:
строителни отпадъци;
автомобилни гуми;
бои, лакове и опасни химически вещества.
Информация за следващите етапи на кампанията ще бъде публикувана предварително на официалните канали на Община Враца.
Още по темата
- Покрити паркоместа с фотоволтаици и зарядни станции ще бъдат изградени във врачанския ж.к. „Сениче“
- Стартира Лятната читалня на библиотеката във Враца
- Враца даде начало на националната програма „Христо Ботев – идеи, дело и наследство: 150 години по-късно“
- Задържаха крадец на пари от чанта в паркиран автомобил във Враца