Община Враца подписа договор по проект „SPARK“, по който в района на новия парк в ж.к. „Сениче“ ще бъдат изградени близо 70 покрити паркоместа със слънцезащитни конструкции и фотоволтаични панели за собствено потребление, както и зарядни станции за електромобили.
Проектът се реализира по Програма INTERREG VI-A България – Сърбия 2021–2027 г. в партньорство с община Владичин хан и Центъра за развитие на Ябланишки и Пчински окръг.
Бюджетът за Община Враца е над 450 000 евро.
Инвестицията ще се реализира в следващите 24 месеца и ще допринесе за намаляване на енергийните разходи, по-добро използване на възобновяемата енергия и надграждане на инфраструктурата около най-новия парк в града.
С реализацията на проекта зоната около парк „Сениче“ ще стане още по-функционална и удобна за жителите и гостите на Враца.
Още по темата
- Стартира Лятната читалня на библиотеката във Враца
- Враца даде начало на националната програма „Христо Ботев – идеи, дело и наследство: 150 години по-късно“
- Задържаха крадец на пари от чанта в паркиран автомобил във Враца
- Каролина Василева от врачанското училище "Козма Тричков" с трета награда от конкурс за илюстрация