Общо 6 медала (златен, два сребърни и три бронзови) донесоха бургаските борци, като част от националния отбор от международни турнир за кадети и кадетки в Букурещ. Състезанието беше по класическа и свободна борба.

Димитър Рачев от клуб „Бургас“ стана шампион при класиците в категория 71 кг. Той триумфира след безапелационни победи срещу двама унгарци, успехи с технически туш над грък и румънец.

В свободната борба Адриан Вълканов взе бронз в категория 92 кг, след загуба от унгарец, който после стана шампион, победи над молдовец с 10:2 точки и със 7:0 в срещата за третото място срещу румънец.

Същото отличие завоюва Виктория Радева в категория 65 кг. Бургазлийката започна с туш срещу испанка, след това надви с 3:1 точки представителката на Северна Македония.

Димитър Рачев, Адриан Вълканов и Виктория Радева са състезатели на „Бургас“, а треньор на националния отбор в класическия стил е президентът на клуба Николай Дачев. В този стил сребро до 80 кг. спечели Андрей Атанасов от „Черноморец“.

Свободняците от отбора стигнаха до второ с Ердал Галип в до 65 кг. и трето място за Ергюн Шукри при 55-килограмовите. И шестимата медалисти от престижния турнир в Букурещ са възпитаници на Спортното училище.