Румънката Габриела Айриней е първата жена с диабет тип 1, която обиколи Румъния на велосипед. Тя е преодоляла почти 3000 километра, което е максимално близко до общата дължина на границата на Румъния (3149,9 километра).


Габриела Айриней
Продължавайки тази традиция на велосипедни турове, тази година Габриела планира да предаде своето послание, преминавайки през 3 държави и 3 столици. Велотурът започна от София на 5-и октомври, след което преминава през Букурещ и завършва в Кишинев, Република Молдова.
В България Габриела се срещна с едно момиче, което също страда от диабет и е нутриционист с изключителни кулинарни умения - Габриела Грозева.

Габриела Грозева

"Това ще бъде добра възможност да научим и споделим
проблемите, но и постиженията, свързани с борбата с диабет. Същевременно с личен пример се надявам да мотивирам и други хора с диабет. Нашата цел е да окажем положително въздействие върху общността срещу заседналия начин на живот, както и да насърчим движението", сподели Габриела Айриней специално за darik.bg.
Слушайте и гледайте новия подкаст на darik.bg „В тренда“ в YouTube, Instagram и TikTok
Най-интересните разговори от ефира на Дарик слушайте в подкаста на радиото в Soundcloud, Spotify, Apple Podcasts и Google Podcasts
Още по темата
- Дара ще даде начало на конкурса във Виена с изпълнение на „Бангаранга“ на една от най-амбициозните сцени в историята на „Евровизия“
- Рубио: Ще преразгледаме партньорството си с НАТО заради отказа на Европа да помогне във войната с Иран
- Русия с мащабна дезинформационна кампания срещу балтийските държави
- Арабските държави осъждат с декларация „умишлените атаки“ на Иран