"Разбита е престъпна група за производство и разпространение на наркотици в Софийско. Четирима души са задържани и са с повдигнати обвинения". Това заяви на брифинг заместник-главният прокурор Иво Илиев.

Той посочи, че при извършено претърсване в къща в село Герман са открити големи количества наркотици. По думите му се касае за марихуана, хероин амфетамин, хашиш и доста голямо количество екстази.

По анализ на СДВР стойността на откритите наркотици на пазара на дребно е около 950 000 лева.
Директорът на столичната полиция старши комисар Любомир Николов заяви, че начинът на разпространение на посочените количества наркотични вещества е доста иновативен.
Слушайте и гледайте новия подкаст на darik.bg „В тренда“ в YouTube, Instagram и TikTok
Най-интересните разговори от ефира на Дарик слушайте в подкаста на радиото в Soundcloud, Spotify, Apple Podcasts и Google Podcasts
Още по темата
- Демерджиев: Разследването по казуса „Баба Алино“ продължава да разкрива нови данни за корупционни практики и участие на общински служители
- 25 арестувани при акцията във Варна, петима от тях - общински служители
- ООН предупреди за безпрецедентен ръст на новите синтетични наркотици
- Трима са в ареста за притежание на наркотици