Президентът Илияна Йотова се срещна с посланици, говорещи български език. Домакини на събитието бяха посланикът на Австрия Андреа Икич-Бьом и този на Словения - Наташа Бергел.
Държавният глава и дипломатите обсъдиха развитието на политическата ситуация в България и създаването на редовно правителство, както и очакванията на българските граждани за стабилна, сигурна и развита държава.

Сред темите на разговора беше необходимостта от навременни и работещи европейски политики, чрез които да се разрешават успешно кризите, връхлитащи една след друга, както и европейската интеграция на страните от Западните Балкани.
Коментирана беше отсъстващата роля на Европа на световната сцена и при преговорите за разрешаване на военните конфликти в Украйна и Иран, както и необходимостта от засилване на ролята на дипломацията, пише NOVA.
Още по темата
- Хаджигенов: Изглежда ми като логичен ход Кандев да участва в президентските избори!
- Хаджигенов: Нашият интерес е Европейският съюз, а не путинова Русия!
- Георгиев, „Възраждане“: На партията на Радев казваме: „ГЕРБ-2, здравей!“
- Георгиев, „Възраждане“: Нормално е руският патриарх да подкрепя войната в Украйна!