Млади лекари и медицински сестри излизат на протест. Исканията им са за по-високи заплати, за достойни условия на труд и регламентирано работно време. Недоволството ще се проведе в шест града на страната.
В София протестът ще се проведе пред Здравното министерство. В Пловдив, Плевен, Бургас, Варна и Стара Загора недоволствата ще са пред сградите на Общините. Пред националната телевизия, стажанат-лекар обясни:
"Днес, под общия наслов "Бъдеще за България", се събираме студенти, лекари, медицински сестри, лаборанти, рехабилитатори и други медицински специалисти, за да поискаме достойно възнаграждение и адекватни условия на труд", коментира Калина Божилова.

Преди дни от Синдиката българските медицински специалисти поискаха увеличение на възнагражденията с 150% от средната работна заплата и достойни условия на труд, в противен случай са готови на стачни действия.
Синдикатите от КНСБ и КТ „Подкрепа“ заплашиха също с протести, ако до първите 10 дни на юни здравният министър не свика отрасловия съвет, за да започнат преговорите по новия Колективен трудов договор.

Още по темата
- Роми протестират срещу наркотиците в София
- Не на наркотиците: Жители на столичния квартал „Христо Ботев“ излязоха на протест
- 50 дни антиправителствени протести: Извънредно положение в Боливия
- КЗП след протеста на мотористите: За застраховката „Гражданска отговорност“ отговаря Комисията за финансов надзор