„Правилното съотношение не е сестра-лекар, а медицинска сестра-пациент. Нашите изчисления показват, че 1 сестра трябва да се грижи за 6 до 7 пациента“
Проблема с недостига на кадри в здравеопазването коментира Милка Василева, председател на Българската асоциация на професионалистите по здравни грижи. В „Кой говори?“ тя заяви, че няма как една сестра да се грижи за 40 пациента и да е любезна и усмихната.
„Те са преуморени, те са жертва на синдрома на изпепеляването, работят на няколко места“, допълни Василева.
Целия разговор чуйте в прикачения файл

Още по темата
- Проф. Добромир Димитров:Технологиите не заменят лекаря, а разширяват човешките му възможности
- Счупен ли е нашият метаболизъм от хаоса и стреса? Как да останем здрави и активни и след 50-те – съветите на ендокринолога.
- От 425 лева до 45 000 лева за едно и също лекарство! Разкрития на д-р Илко Семерджиев!
- Голям скандал за дългове на държавни болници 426 млн. евро, но огромни заплати