Трима души убиха чрез бутане мъж от Лъвов мост, а столичната полиция ги задържа. Свидетели на инцидента разказаха пред Дарик какво са видели.
„Беше изхвърлен за 10 евро. Първо беше бит, след това беше изхвърлен, което не беше реално“, каза Георги.
„Бяхме тук. По едно време момчето мина покрай мен, може би половин час преди това. Седнахме, защото се познаваме с него. Истинското му име е Краси, но ние му викаме Къци.“
„След това видях едни, че спорят до паметника. Спореха две момчета. После видях как единият направо му вдигна краката и го хвърли надолу с главата. След това си тръгна спокойно.“
„После седна до нас там на битака, пи си безалкохолното и пушеше цигара. Подаден беше сигнал. Първият сигнал, доколкото помня, аз го подадох в 18:01 часа.“
„Линейката дойде в 19:15 часа. Час след това дойде линейката. Единственото, което видях да му правят, беше сърдечен масаж. Около 40 минути му правеха сърдечен масаж.“
„Единствената помощ, която видях, беше от пожарната. Скочиха веднага.“

„Нещо спореха за 10 евро. Не знам. За какво точно – не мога да кажа. Аз бях тук, а те бяха от другата страна на моста. Не можех да чуя за какво говорят“, заяви Андрей.
„Полицията изгони журналистите. Защото сме цигани, затова изгониха журналистите. Не е за друго. Нали сме цигани? Ако беше някой българин, веднага щяха да затворят движението.“
„Изгониха журналистите. Младо момче си отиде ей така.“
„А убиецът е в колата в момента, в патрулката и го скриха. Лично го видях къде стои в патрулката – на задната седалка.“
„Не познавах и двамата. Познавах момчето, което почина.“
„Момчето е от квартал „Христо Ботев“. Миеше прозорци и витрини, когато му се обаждаха аптеки и магазини.“
„Беше много добро момче, златно момче. Ние му викаме Къци. По принцип всички го познават.“
Доколкото видях аз – един го хвърли. Спорът беше между двама.“
Все още се изясняват подробностите около случая.