Политическият PR експерт Арман Бабикян бе специален гост в „Денят на Дарик“, където коментира казуса с издирвания Олег Невзоров и корупционните мрежи в правосъдието, двойствената външна политика на страната между проруската реторика и реалната подкрепа за Украйна. Бабикян анализира още енергийните възможности около договора с „Боташ“, популизма в икономиката спрямо спешната нужда от модернизация на образованието, както и политическия комфорт на властта на фона на разпокъсаната опозиция.
„Имахме два генерални модела доскоро. Единият беше на Бойко Борисов, който настойчиво и натрапчиво 15 години ни обясняваше: (А), че е член на Европейската народна партия и (Б), че началниците му са в Брюксел. Той така ги наричаше – началниците. Този човек през цялото време правеше фантастични услуги на руските интереси в България. През цялото време. Нямам предвид само ядрената енергия. Нямам предвид само тръбните потоци на газ. Нямам предвид само данъчните постъпления от „Лукойл“. Нека да не изброявам всички негови платноходки в Черно море и така нататък, мъкненето на кученца в Москва. Той фантастично осигуряваше алиби на руските интереси в България.“
„Сега имаме обратния случай. Сега има човек, който представя пред собствения си електорат щастливи руски балалайки, които радват собствения му електорат и го стабилизират на вътрешната сцена, а в същото време прави неща, които България прави като лоялен член на ЕС и НАТО. Тоест и в двата случая става дума за цирк, но с обратен полюс. Единият играе сравнително ляв русофил, другият играе западен лидер с модерни разбирания и лична близост с този и онзи. В края на краищата, като теглите чертата, получавате един и същ резултат.“
Цялото интервю прочетете тук!

Какво още сподели той, чуйте във видеото!