Първата си самостоятелна изложба подреди в Арт център - Плевен, младата и талантлива художничка Елена Велкова. Събитието се състоя на 29-ти август в арт центъра в Градската градина в Плевен и беше уважено от кмета на Плевен Георг Спартански, директора на дирекция „Хуманитарни дейности“ в Община плевен Стефка Григорова, художници и граждани, ценители на живописта.

Авторката работи основно с маслени бои и темпера. Привличат я едрите обобщени форми и резките контрасти.

Елена Велкова е завършила Националната художествена академия, специалност "Живопис" в ателието на Ивайло Мирчев и Десислава Минчева. Завършила е майсторски класове в Италия.





Още по темата
- 18 фотографски истории за хората, които ни дават сила, оживяват утре в София
- Показват втора част от съвместна изложба на Силвия Петкова и Теодор Вешин в Община Мездра
- Благотворителен базар в подкрепа на деца с различни образователни потребности се проведе в Монтана
- Изложба с кауза във Враца: „Ръка, водена от чувства“