Първата ракета на България Григор Димитров се класира за финала на първия за годината турнир – този в Бризбейн от сериите ATP250. Българинът се наложи с 6:3, 6:4 над представителя на домакините от Австралия Джордън Томпсън за 1 час и 45 минути игра. Първият сет бе по-добрият за българина, като го взе без особени затруднения, за разлика от втория, в който на няколко пъти му се наложи да спасява точки за пробив, а нито един такъв не допусна за целия мач. На финала Гришо ще срещне поставеният под №1 в схемата Холгер Руне, съобщи dsport.

Снимка Getty Images: Григор Димитров

ГРИГОР ДИМИТРОВ - ДЖОРДАН ТОМПСЪН 6:3, 5:7

Първи сет:

Срещата започна отлично за Григор, който безапелационно спечели първото си подаване на 0. Гришо поведе с 30:0 във втория сет, но Томпсън запази самообладание и успя да предотврати ранен пробив - 1:1. Австралиецът нямаше отговор на мощните сервиси на Григор в третия гейм и хасковлията отново не остави шанс на противника си дори за точка и взе подаването си на 0. Григор изигра силен четвърти гейм и бе близо до пробив, но въпреки трудностите, Томпсън взе подаването си за 2:2.

Петото разиграване не бе топкова безпроблемен за Григор, но все пак той спечели сервис-гейма си с 40:30 и поведе с 3:2. По-добрата игра на Григор Димитров даде резултат и в шестия гейм успя да пробие и поведе с 4:2. Гришо продъжли да е безгрешен при сервис-геймовете си и поведе с 5:2. Джордан Томпсън се справи със следващото си подаване и остана в мача, намалявайки изоставането си до 3:5. Австралиецът създаде проблеми на Гришо в деветия гейм и дори стигна до брейк-бол, но не го реализира и българинът затвори първата част при 6:3!

Втори сет:

Джордан Томпсън първи сервира във втория сет и взе без проблеми първото си подаване. Гришо също сервира добре и набързо спечели втория гейм - 1:1. В третия гейм Гришо изпусна два брейк-бола и Томпсън поведе с 2:1. Григор бе абсолютно безапелационен при своето подаване в четвъртия гейм и го взе на нула. Австралиецът запази хладнохвърив в петия гейм, в който сервира, и го спечели с 40:30. Шестият гейм бе много проблемен за Григор, който допусна изоставане от 0:40, съответно и три бейк-бола, които отрази, впоследствие се стигна и до четвърти такъв, който също не бе реализиран от Томпсън и Григор с много трудности взе подаването си - 3:3. Джордан Томпсън експресно взе подаването си за 4:3 на 0.

В осмия гейм Григор сервира и изпусна преднина от 40:15 до 40:40, след което дори му се наложи да спасява точка за пробив, което и направи, за да достигне до гейм-бол, реализира го и изравни - 4:4. Гришо стартира добре в деветия гейм и поведе с 30:15, но Томпсън не се разклати и с 40:30 взе подаването си, а вторият сет продължи без пробиви. В паузата между деветия и десетия гейм бе оказана медицинска помощ на австралиеца, който изпита проблеми в лявото бедро и леко накуцвайки се завърна на корта, за да продължи участието си в мача. Гришо не срещна особени трудности в десетия гейм и взе подаването си за 5:5. Димитров стигна до три точки за пробив и следващия гейм, като изпусна първите две, но реализира третата и стигна до сервис за класиране на финала. Григор Димитров бе абсолютно безапелационен и спечели подаването си на нула, с което си осигури мач за трофея с Холгер Руне!

Слушайте и гледайте новия подкаст на darik.bg „В тренда“ в YouTube, Instagram и TikTok

Най-интересните разговори от ефира на Дарик слушайте в подкаста на радиото в SoundcloudSpotifyApple Podcasts и Google Podcasts