Американски военни самолети са пристигнали на летището във Варна. Това става ясно от снимки, публикувани в социалните мрежи. Кадри във Фейсбук групата "Забелязано във Варна" показват авиационната техника на международното летище във Варна, пише „24 часа“.
US военни самолети стреснаха София още през февруари, когато пристигнаха на гражданското летище "Васил Левски". Вълнения и въпроси имаше дали военните машини са за Иран. Оказа се, че правителството е дало разрешение самолетите на Военновъздушните сили на САЩ да останат на летище "Васил Левски" в София от 17 февруари до 31 май 2026 г. и че, те са у нас за учение, свързано с подобряване на защитата на източния фланг на НАТО.
Още по темата
- Част от американските самолети напуснаха летище „Васил Левски“
- Освободени са всички задържани при акцията в район „Приморски”
- Демерджиев: Разследването по казуса „Баба Алино“ продължава да разкрива нови данни за корупционни практики и участие на общински служители
- 25 арестувани при акцията във Варна, петима от тях - общински служители