Всички задържани след акцията в район „Приморски” във Варна са разпитани и вече освободени. Това съобщи NOVA.

Към момента само един служител на районното кметство е с повдигнати обвинения за документни измами. Той остава в ареста за 72 часа. След това ще му бъде поискана постоянна мярка за неотклонение „задържане под стража”. 

Предстои да се назначат експертизи на иззетите документи. След това е възможно да бъдат повдигнати още обвинения.

Петима общински служители бяха задържани при акцията в четвъртък. Останалите 20 арестувани са собственици на имоти със съмнения за незаконни удостоверения за търпимост.