Всички задържани след акцията в район „Приморски” във Варна са разпитани и вече освободени. Това съобщи NOVA.
Към момента само един служител на районното кметство е с повдигнати обвинения за документни измами. Той остава в ареста за 72 часа. След това ще му бъде поискана постоянна мярка за неотклонение „задържане под стража”.
Предстои да се назначат експертизи на иззетите документи. След това е възможно да бъдат повдигнати още обвинения.

Петима общински служители бяха задържани при акцията в четвъртък. Останалите 20 арестувани са собственици на имоти със съмнения за незаконни удостоверения за търпимост.
Още по темата
- Демерджиев: Разследването по казуса „Баба Алино“ продължава да разкрива нови данни за корупционни практики и участие на общински служители
- 25 арестувани при акцията във Варна, петима от тях - общински служители
- Очакват се обвиненията по случая „Баба Алино“ след акцията в район „Приморски”
- ГДБОП влезе в администрацията на варненския Район „Приморски“, задържаха 7 души