Празник с мотото „Еньовденска китка" на билките, Слънцето и лавандулата организират днес и утре в град Меричлери на община Димитровград.
Програмата започна рано тази сутрин от 7 часа с Поход до лавандуловите полета и бране на билки.
За утре от 18.30ч. на площад „Хорището“ в Меричлери е предвидена концертна програма с гостуващи самодейни читалищни състави от община Димитровград. За децата е подготвена Арт работилница за изработване на картина- апликация от билки.
Организатори са община Димитровград, кметството в Меричлери и местното читалище „Просвета 1896“.
Още по темата
- Забавления очакват най-малките на Националния фолклорен събор „Леденика“!
- Кметът на Червен Бряг - Атанас Атанасов, за честванията по повод 97-та годишнина на града
- Обмислят преместването с медицински хеликоптер на тежко пострадалата от АМ „Тракия”
- Бдение пред стадиона на „Славия“ в памет на децата, загинали при катастрофата на „Тракия“