Задействана е системата за спешна медицинска помощ по въздуха за 49-годишната жена, пострадала при тежката катастрофа на автомагистрала „Тракия” в сряда.
След поредица от операции, извършени в МБАЛ „Св. Пантелеймон” в Ямбол, пациентката вече е стабилизирана и се проследяват жизненоважните ѝ показатели. В момента екип от реаниматори и други специалисти от въздушната линейка преценяват дали тя може да бъде транспортирана до Университетската болница „Св. Георги” в Пловдив, която разполага с необходимото оборудване за продължаване на лечението ѝ.
Това ще се случи само ако състоянието ѝ го позволява, съобщи директорът на ямболската болница д-р Панайот Диманов, цитира NOVA.

Още по темата
- Тежка катастрофа с камион на АМ „Струма”, има пострадал (ВИДЕО)
- Транспортират с медицински хеликоптер тежко пострадалата жена от АМ „Тракия”
- И 15-годишното момче от катастрофата в Горна Оряховица излезе от реанимация
- Бдение пред стадиона на „Славия“ в памет на децата, загинали при катастрофата на „Тракия“