"Ако БЕХ изпълни решението на МС и изплати 1 млрд и 600 млн лв дивидент ще излезе на минус и съответно трябва да бъде обявен в несъстоятелност".
Това заяви от парламентарната трибуна Тошко Йорданов от ИТН и попита премиера дали това е целта. Денков отрече БЕХ да е застрашен от фалит. Последва полемика между тях, готовност да се обзаложат и ...измерване на познанията им по енергетика.
Депутатите разрешиха България да продаде на Украйна оборудването на АЕЦ „Белене“
"Няма никаква опасност за Българския Енергиен Холдинг да бъде обявен в несъстоятелност, както и за българската енергетика от действията, които се предприемат. В сметките на БЕХ има значително повече средства от тези, които са изискани в момента, за да се подготви бюджета за тази година", обясни Денков.
Последва полемика между тях и...измерване на познанията им по енергетика.
Всичко за 49-ото Народно събрание четете ТУК
Най-интересните разговори от ефира на Дарик слушайте в подкаста на радиото в Soundcloud, Spotify, Apple Podcasts и Google Podcasts
Още по темата
- България ще наложи вето на новия пакет санкции срещу Русия
- Радев: Няма да допуснем санкции срещу Русия, които да рефлектират върху българската икономика
- Външният министър: България не подкрепя част от санкциите срещу Русия
- Хакан Фидан е в София: Дадени са инструкции за разрешаване на въпроса за договора с „Боташ“