Учениците от V“б“ клас при СУ“Отец Паисий“гр.Мадан с класен ръководител Марияна Бунева бяха отличени с първа награда за проекта „Мисия здраве-възможна“от министъра на здравеопазването проф.д-р Христо Хинков на церемония в София. Заместник-министърът на образованието и науката д-р Емилия Лазарова също ги поздрави за креативните им решения и добрите идеи.С пожелание да продължат със своята ангажираност към здравето.

Националният ученически конкурс „Посланици на здравето” се провежда в подкрепа на здравословния начин на живот на младите хора и превенцията на поведенческите рискови фактори за здравето, свързани със здравословното хранене, физическата активност, злоупотребата с алкохол и тютюнопушенето. Тази година в XV-то издание на Националния ученически конкурс „Посланици на здравето” са допуснати за участие 41 проекта на ученици от 1-ви до 12-ти клас от цялата страна.
Още по темата
- „Светилник 2025–2026: Че какво без песен е светът"– празник на музиката и детските мечти озари Народния театър
- 110 000 ученици влизат в изпитния маратон за 7. и 10. клас
- Започва НВО за 7. и 10. клас, ето какво трябва да знаят учениците и родителите
- Евакуираха 500 ученици заради две ръчни гранати в училище