Не се чувствам виновен, комплексът в "Баба Алино" е законен, имаме всички документи и ще дадем информация след края на проверката на съответните институции. Това каза собственикът на „КУБ Корпорация“ Олег Невзоров. 

Той е бил установен от служители на МВР веднага след влизането си в България на 16 юни 2026 г., като за това незабавно е била уведомена Варненската окръжна прокуратура.

Невзоров бе на разпит от органите на прокуратурата. До предаването му на прокуратурата той е бил под постоянно наблюдение от страна на МВР.

Невзорово обясни пред медиите, че не е бягал и че срещу него се изсипва "кал". 

"Имаме всички преписи с институциите. Не се страхувам, че ще ме арестуват, аз не съм правил нищо не законно. Нямам съдимост в Украйна, дори нямам призовка", заяви Невзоров. 

Той обясни, че в Украйна има хора, които воюват, и такива, които работят, предаде bTV.

"Бизнесите не са затворени, въпреки че ситуацията в Украйна е сериозна. Варна е за мен като роден град и аз видях потенциал тук", каза той. 

Невзоров не се страхува от покушение срещу себе си и добави, че на всички собственици в комплекса в местността "Баба Алино" ще се осигурят адвокати.