Любовта доста често е съпътствана със съмнение за това дали наистина се случва, реална ли е, както и моментът на несигурност за продължителността на нейното бъдеще. Тогава се ражда ревността и партньорите правят своята връзка и комуникация доста трудна един за друг.
Как да се справим с ревността при децата
Психологът Александра Петрова сподели някои от червените флагове и признаци за патологични случаи на ревност при двоиките. В някои случаи ревност се заражда още в ранна възраст, когато детето взима нездравословни емоционални примери от родителите. Това води до манифестиране на евентуална патология на държание спрямо половинката, когато обектът е вече в зряла възраст.
Защо родителите гледат несериозно на влюбените си тийнейджъри
Често явление са и случаите на несъществуваща изневяра, когато партньорите се обвиняват един друг безпочвено, на базата на фантазирани сценарии, които нямат корен в действителността. Чувството за притежание на човека като обект също обезличава и убива емоцията. Резултатът е едно своеобразно захабяване на чувствата, защото ревнуваният изпитва емпатия към ревнуващия, докато ревнуващият не осъзнава, че вкарва партньора си в един омагьосан кръг с типични “ритуални действия” на проверка на една вече отминала любов.
Всичко за 49-ото Народно събрание четете ТУК
Най-интересните разговори от ефира на Дарик слушайте в подкаста на радиото в Soundcloud, Spotify, Apple Podcasts и Google Podcasts
Още по темата
- Какво да очакваме от фестивала посветен на хорър филмите
- “Голямото жури”: За смъртта на Синуар, отношенията между политици и журналисти и още…
- Психологът д-р Аврамов: До един човек да достигне посланието ни, това е успех
- Полк. Владимир Миленски: Да изгубиш трима пилоти за 3 години говори за болест в организацията на армията