Сигнал за задимяване в спешната болница "Пирогов" изпрати на място пожарникари. Инцидентът станал тази сутрин, съобщиха от МВР.
В пожарната бил подаден сигнал за задимяване на втория етаж в болницата. По първоначални данни причината е в електрическата мрежа.

Няма пострадали при инцидента.
По-късно от лечебното заведение информираха: "В болница Пирогов не е имало пожар. На входа на болницата е настъпила авария с оповестително табло за противопожарна безопасност. В резултат на това е подаден сигнал към Столична дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението". Пожарникарите извършиха обиколка и оглед на болницата. Провежда се проверка на всички сигнализационни табла в района на болницата".
Най-интересните разговори от ефира на Дарик слушайте в подкаста на радиото в Soundcloud, Spotify, Apple Podcasts и Google Podcasts
Още по темата
- Пожарникари, помагали в катастрофата на „Челопешко шосе“ получиха почетния знак на президента
- Катастрофата на „Челопешко шосе“: Съдебните заседания се местят в болнична стая в „Пирогов“
- „Можеше да изгорят в автобуса, ако бяхме по-далеч“: Говори пожарникар от катастрофата
- Демерджиев награди пожарникарите, участвали в спасяването след катастрофата на „Челопешко шосе”