Първият фестивал на здравословния живот „Здравей, здраве“ в Хасково бе открит днес в Регионалния исторически музей на града от заместник-кмета на общината Мария Вълчева.
„Вярвам, че днес поставяме основите на една бъдеща традиция. Община Хасково подкрепя всяка кампания, която популяризира и подпомага здравословния начин на живот“, заяви тя при откриване на двудневния форум.
Организатор на двуневния фест е местното сдружение „Здравей, здраве в Хасково“. Програмата включва над 20 лектори с теми за физическо, ментално, емоционално и духовно здраве, както и провеждането на над 8 практики. Представени са също арт-работилници, базар на здравето и др.
Още по темата
- До 256 000 евро за зарядни станции - бизнесът има срок до 16 юли да кандидатства
- Светла Касабова: Имунитетът не е хапче, а система от навици
- Счупен ли е нашият метаболизъм от хаоса и стреса? Как да останем здрави и активни и след 50-те – съветите на ендокринолога.
- Фестивал „Видин – градът на трите крепости“ организира РИМ на 19 и 20 юни