Първият фестивал на здравословния живот „Здравей, здраве“ в Хасково бе открит днес в Регионалния исторически музей на града от заместник-кмета на общината Мария Вълчева.
„Вярвам, че днес поставяме основите на една бъдеща традиция. Община Хасково подкрепя всяка кампания, която популяризира и подпомага здравословния начин на живот“, заяви тя при откриване на двудневния форум.
Организатор на двуневния фест е местното сдружение „Здравей, здраве в Хасково“. Програмата включва над 20 лектори с теми за физическо, ментално, емоционално и духовно здраве, както и провеждането на над 8 практики. Представени са също арт-работилници, базар на здравето и др.
Още по темата
- Шофьор загина при катастрофа в Хасковско
- Кметът на Враца: НФС "Леденика" няма смисъл без всички вас, които имате копнеж в сърцето по традицията и сте тук!
- Враца ще бъде домакин на събитие през септември, което ще събере бъдещите олимпийски шампиони на България
- Проф. Марков: Съвременната медицина е свръхспециализирана и технологична