Победителите в традиционния крос „Ванко Дяков“ с маршрут от Хасково до Димитровград награди днес след финала кметът на община Хасково Станислав Дечев. Състезанието е  част от празничната програма за деня на града 8 септември.

Две специални награди бяха присъдени в тазгодишното издание: Мерт Манолов беше отличен, като най-малък участник, а Димо Маринов, като един от инициаторите за създаването на кроса „Ванко Дяков“ и с основна заслуга за провеждането му през годините. Призът му бе присъден и по повод 80-годишнината му.

В днешното лекоатлетическо бягане от Димитровград до Хасково се включиха 51 атлети. До финала стигнаха 50 от тях.

При мъжете категория „Елит“ третото място спечели Димитър Маринов, второто заслужи Гено Увардов, шампион е Мирослав Спасов.

При жените до 35 години трета се класира Лиляна Георгиева, втора е Надежда Ангелова, първа до финала стигна Силвия Георгиева.

Семейството на Ванко Дяков връчи специални награди за победителите при мъжете и жените.

При юношите на трето място се класира Иван Иванов, втори е Красимир Ангелов, а първото място спечели Вили Вунов. При девойките шампион е Памела Ени.

При жените над 35 години третото място спечели Десислава Дукова, второто е за Росица Белева, а победител е Таня Димитрова.

Във възрастова група мъже 40-50 години на трето място се класира Ивайло Кирилов, на второ – Георги Георгиев, а първото място извоюва Иво Ванчев.

При мъжете на възраст 50-60 години трети до финала стигна Димитър Стоев, второ място спечели Георги Димитров, а победител в кроса е Недялко Боруков.

При ветераните над 60 години трети е Таньо Пачов, втори е Серьожа Кючуков, победител е Величко Димитров.

При най-опитните във възрастовата група над 70 години трето място спечели Ангел Бояджиев, второто е за Васил Николов, а победил е Петър Стоянов.

Традиционният лекоатлетически крос „Ванко Дяков“ се проведе за 38-и път в Хасково. Наградният фонд е 5200 лв., осигурени от Община Хасково.