"Има една държава в ЕС, където жените взимат повече от мъжете - Люксембург"
Това заяви в "Кой Говори" експертът от Българската платформа към Европейско женско лоби Илиана Балабанова. У нас, според данните, разликите са съществени - жените взимат 20% по-малко от мъжете. Балабанова добави и друг притеснителен факт, а именно че по-ниското възнаграждение води до по-ниски пенсии за дамите, като всяка шеста жена у нас е в риск от сериозна бедност като пенсионер.
Целия разговор чуйте в прикачения файл

Още по темата
- КНСБ: Ако държавните служители започнат да плащат поетапно осигуровките си, да бъдат компенсирани с по-високи заплати
- Слагат таван на заплатите на шефовете на държавни фирми
- Румен Радев: Всички, които докараха дефицита до 7,5%, сега имат претенции да го направим 3%
- Мартин Димитров: Дефицитът може да бъде 2,6% през 2026 г. и 2,5% през 2027 г.