Първата ракета на България в мъжкия тенис Григор Димитров постигна победа в мача си на двойки от осминафиналите в турнира на твърди кортове в Бризбейн, Австралия. Българинът и партньорът му Себастиан Корда от САЩ надвиха Хари Хелиоваара от Финландия и Джон Пиърс от Австралия с 2:1 сета (4:6, 6:3, 10:3) в мач, продължил 1 час и 22 минути, съобщи dsport.

Първият сет в мача започна с ранен пробив за Хелиоваара и Пиърс и това до голяма степен предреши неговия развой.

Снимка Getty Images: Григор Димитров

Гришо и Себастиан Корда обаче показаха класата си във втория сет, когато на свой ред реализираха пробив и изравниха резултата.

В решителната трета част от мача Димитров и Корда спечелиха доста точки при сервис на противника и това предреши изхода от мача.

На четвъртфиналите в Бризбейн Димитров и Корда ще се изправят срещу двойката Лойд Гласпул (Великобритания) и Жан-Жулиен Рожер (Нидерландия), като мачът помежду им ще бъде на 5 януари.

Слушайте и гледайте новия подкаст на darik.bg „В тренда“ в YouTube, Instagram и TikTok

Най-интересните разговори от ефира на Дарик слушайте в подкаста на радиото в SoundcloudSpotifyApple Podcasts и Google Podcasts