Хасково е домакин на Детския футболен турнир „Богомил Попов“ днес и утре на стадионите „Хасково“ и „Младост“, в който участват шест отбора от цялата страна с футболисти, родени през 2012/2013 г. Отборите ще бъдат разделение в две групи по три тима. Срещите от групите започват от 9ч. днес. На стадион „Младост“:

3. ФК „Севлиево“ – Севлиево

На 15 септември от 9:30 ч. на стадион „Хасково“ ще стартират срещите, които ще определят и крайното класиране в турнира:

За 5 и 6 място – ще спорят класиралите се на трето място от група „А“ и група „Б“
За 3 и 4 място – ще спорят класиралите се на второ място от група „А“ и група „Б“
За 1 и 2 място – ще спорят класиралите се на първо място от група „А“ и група „Б“
Награждаването ще бъде веднага след мача, който ще излъчи шампиона на турнира „Богомил Попов“. За поредна година негови организатори са Община Хасково и Областен съвет на БФС– Хасково.

Футбол и спортен бридж в Хасково пред уикенда
От 17.30ч. днес на СПОРТ ПАРК ХАСКОВО (игрищата до компкс „Авеню“ стартира и първи кръг от СУПЕР ЛИГАТА НА БЪЛГАРСКА АСОЦИАЦИЯ МИНИ ФУТБОЛ. В двудневния футболен маратон участват най-добрите 14 отбора от Асоциацията по мини футбол. За първи път Хасково дава старт на СУПЕР ЛИГАТА НА БАМФ. Първият мач е между HOUSTON – DELTA FORSE и Титаните. Церемонията по откриването е непосредствено преди първия съдийски сигнал в събота, от 17,30 часа.

В Хасково до 15 септември включително продължава и стартиралият вчера 44-и Национален турнир по спортен бридж, чиито организатори са  Община Хасково и Клуб по спортен бридж „Хасково“.