ФК „Сливен” взе точка при гостуването си на „Родопа” в Смолян, в мач от  29-ия кръг на Югоизточната Трета лига. Двата тима завършиха при резултат 1:1. За 1:0 се разписа Даниел Кутев , минута преди края на първата част. Равенството върна Петър Принджев, след гол в 84-та минута.

Със спечелената точка, сливналии се отлепиха от последното място  в групата. Те се изкачиха с пункт нагоре и със 17 точки са 19-и в подреждането.

Междувременно стана ясно, че футболистът на „Сливен” Йордан Йорданов ще отсъства от терена за по-дълъг период, след като му престои операция.

Другият отбор от региона „Загорец” / Нова Загора/ надигра в Карнобат едноименния тим с 5:1 и заема 5-та позиция с 51 точки.

В следващия кръг „Загорец” приема „Розова долина” на 7 април, сряда, от 18 часа. В същия ден  и час „Сливен” домакинства на втория тим на „Ботев” /Пловдив/.