Финалистът в турнира за купата на България по волейбол – отборът на "Дея Спорт" – гостува днес в Стара Загора на местния "Берое". Дербито от 13-ия кръг в Супер Волей е от 18:00 часа и ще се излъчва пряко в ефира на Макс Спорт 2.

Двата тима се срещнаха на полуфинал за купата на България преди десетина дни в Пазарджик. Победители тогава бяха бургазлии. Днешният двубой е от изключително важно значение и за двата отбора в битката за по-предно класиране преди плейофите.

Домакините от "Берое" заемат шесто място с 22 точки. "Дея Спорт" е на седма позиция с актив от 20 точки, но под ръководството на новия старши треньор Франческо Кадеду нашите показаха значително подобрение в играта си по време на финалния турнир за купата на България.

В 13-ти кръг "Нефтохимик 2010" надигра "Пирин" в Разлог с 3:1 гейма и е на пето място с 25 точки.