Съпредседателят на „Да, България“, част от „Демократична България“, Божидар Божанов бе специален гост в „Седмицата на Дарик“, за да коментира актуалната вътрешнополитическа ситуация на фона на вече работещия 52-ри парламент и конституираното правителство с министър-председател Румен Радев.
„Велислава Петрова-Чамова я познавам от кабинета „Петков“, в който аз бях министър. Не съм вещ във външните работи и не мога да направя оценка на качествата ѝ. Предвид образованието ѝ има съмнения дали това е най-подходящият човек за този пост. Велислава Петрова-Чамова бе от квотата на ИТН в кабинета „Петков“. Вече може външната политика да бъде поета от вицепремиера по пропагандата Иво Христов или от премиера Радев. Трябва да сме внимателни на база заявките на хората около Радев. Иво Христов и тази сутрин се занимаваше повече с опозицията, отколкото с това, което трябва да прави властта“, заяви Божанов.
Още от интервюто на Божидар Божанов пред Божидар Русев може да прочетете в прикачения материал!

Вижте цялото интервю на съпредседателя на „Да, България“, част от „Демократична България“, Божидар Божанов в „Седмицата на Дарик“ в прикаченото видео!
Още по темата
- „Тук не е Москва“: Първи протест срещу правителството на Радев в София
- Хаджигенов: Изглежда ми като логичен ход Кандев да участва в президентските избори!
- Хаджигенов: Нашият интерес е Европейският съюз, а не путинова Русия!
- Георгиев, „Възраждане“: Нормално е руският патриарх да подкрепя войната в Украйна!