Военнотранспортен самолет „Спартан“ осигури въздушен транспорт между София и Варна при създадена донорска ситуация тази сутрин, съобщават от Министерство на отбраната.
На 15 декември ще получим първия медицински хеликоптер
По заявка от Министерство на здравеопазването, два медицински екипа от Военномедицинската академия и УМБАЛ „Лозенец“ бяха превозени до Варна и обратно за възникнала донорска ситуация в УМБАЛ „Света Марина“ в морския град. „Спартан“-ът кацна на летище Варна в 8.10 ч. и се завърна обратно в София в 12.43 ч. като изпълни успешно задачата по осигуряване на въздушен транспорт за медиците.
МЗ търси лекари за въздушните линейки
Това е поредна успешно изпълнена авиомедицинска задача от Военновъздушните сили по навременно осигуряване на въздушен транспорт, отчитат от военното министерство.
Още по темата
- ГДБОП влезе в администрацията на варненския Район „Приморски“, задържаха 7 души
- Издават още две нови заповеди събаряне на незаконни постройки в „Баба Алино”
- Шишков: Незаконният град във Варна трябва да бъде съборен със заповед на кмета
- Изслушват регионалния министър Иван Шишков заради казуса „Баба Алино“