Регионалният министър Иван Шишков е на изслушване в Народното събрание заради "незаконния град" в местността "Баба Алино”. Той отговаря на въпроси от парламентарната трибуна по искане на председателя на групата на "Прогресивна България“ Петър Витанов.
"Истината е, че в първите дни от стъпването на нашия кабинет пред очите ни изгря може би най-голямото нарушение в Закона за устройство на територията. С всички изказвания дотук е ясно, че това не е просто само едно нарушение в Закона за устройство на територията. Това е един начин на управление, който стигна до там, че в морската столица на България - Варна, вместо да се развива туризъм, се вихри беззаконие в особено големи размери", заяви Шишков пред депутатите, цитиран от БГНЕС.

Във вторник друг представител на кабинета "Радев" - вътрешният министър Иван Демерджиев, съобщи, че в показанията си собственикът на КУБ Олег Невзоров е разказал за длъжностни лица, които са си "затваряли очите" за незаконните строежи край Варна. Той е в България от малко повече от седмица и вече е разпитван три пъти.
До момента са издадени заповеди за събарянето на 12 от постройките, като се очаква кметът на Варна Благомир Коцев да подпише още такива.