Още две нови заповеди за събаряне на незаконни постройки в „Баба Алино” ще бъдат издадени. Това съобщи кметът на Варна Благомир Коцев.

Подписването им вероятно ще е още утре. Отново става дума за сгради, в които не живеят хора.

Миналия петък Коцев разписа първите 12 документа за премахване на незаконни обекти в комплекса „Форест клуб”. Очаква се общият брой на заповедите да достигне 100.

Кметът на Варна отговори и на регионалния министър Иван Шишков, който заяви, че само Общината има ангажимент за премахване на строителството в района. Според Коцев обаче именно регионалното ведомство има ангажимент към незаконните трафопостове, предаде NOVA.

„Там министърът, заедно с местните директори на агенции, трябва да направят своите проверки и ако трябва да се извършва събаряне на инфраструктура, каквато несъмнено е незаконна, трябва да се случи. Виждам, че само за Община Варна се говори и за постройките в нашата категория, което ние ще си свършим като задължения. Но има и допълнителни инженерни съоръжения, които трябва да се отнесат към РДНСК. Следващите заповеди, по които ще се работи са постройки, които са на първа и втора плоча, фокусираме се върху тези, които са собственост на дружеството на г-н Невзоров,  така че не засягаме засега живущите там, те ще останат може би последни”, каза Коцев.