Няма възможност заплатите на служителите в затворите да бъдат увеличени, коментира пред журналисти в парламента финансовият министър Росица Велкова.
Служителите в затворите излизат на национален протест
По думите й в удължителният закон за бюджета, който действа в момента, е записано, че се изплащат всички достигнати нива на заплащането през декември 2022 г. Според нея това би могло да се случи, ако се направят изменения и допълнения на удължителния закон.
Всичко за 49-ото Народно събрание четете ТУК
Най-интересните разговори от ефира на Дарик слушайте в подкаста на радиото в Soundcloud, Spotify, Apple Podcasts и Google Podcasts
Още по темата
- КНСБ: Ако държавните служители започнат да плащат поетапно осигуровките си, да бъдат компенсирани с по-високи заплати
- Слагат таван на заплатите на шефовете на държавни фирми
- Румен Радев: Всички, които докараха дефицита до 7,5%, сега имат претенции да го направим 3%
- Мартин Димитров: Дефицитът може да бъде 2,6% през 2026 г. и 2,5% през 2027 г.