Бургаските отбори се отчетоха с победи в родната волейболна Суперлига през почивните дни. „Дея Спорт“ победи „Хебър“ в Пазарджик с 3:2 гейма, а „Нефтохимик 2010“ се наложи категорично с 3:0 над „Монтана“ на техен терен в едноименния град.

„Дея Спорт“ трябваше да се поизпоти за успеха си над българския шампион, който дойде след обрат от 1:2 гейма и драматичен тайбрек, завършил 15:13. За бургазлии най-резултатни бяха Николай Учиков (20 т.), Валентин Братоев (17 т.) и Стефано Патриарка (14 т.). Резултатът в отделните геймове е 21:25, 25:17, 25:22, 15:25 и 15:13.

„Нефтохимик 2010“ не остави шансове на противника си от Северозапада след 3:0 гейма (25:16, 25:17, 25:22). Диагоналът Матей Михайлович завърши с 21 точки за бургазлии, а Аксел Трухчев добави 13 за успеха. МVP на мача е либерото на „Нефтохимик 2010“ Ивайло Лалов.

След 14-ия кръг на родния шампионат „Дея Спорт“ е на пето място с 28 точки, докато „Нефтохимик 2010“ заема трето място в класирането на три пункта от върха, като споделят един актив (31 т.) с шампиона „Хебър“, който след поражението от „Дея Спорт“ остава четвърти. На 15 февруари „Дея Спорт“ домакинства на втория в таблицата „Левски“, а на следващия ден „Нефтохимик 2010“ излиза в пряк сблъсък за третото място срещу „Хебър“. И двата мача ще се играят в бургаската зала „Младост“.