Таксиметровите водачи излизат на нов протест заради драстичното вдигане на цените на задължителната застраховка „Гражданска отговорност“. Той ще се състои на 20 декември в София пред сградата на Народното събрание.
Красимир Цветков от Националния таксиметров синдикат коментира, че браншът настоява парламентът да приеме решение за ограничаване на размера на премиите по „Гражданска отговорност“. Ако това не се случи след Нова година ще бъде организиран нов протест, при който колона от таксита ще стигне до Брюксел.
"Ще има сборен пункт, на който да пристигнат колегите от страната. Искането ни е специфично към НС относно приемане на решение за ограничаване на премиите до изготвяне на адекватно законодателство, ще се придвижат към НС. Ако не даде резултат след Нова година ще изпратим и колона в Брюксел. Това, което ни се случва тук не го намираме за нормално. Готови сме да го ескалира и да го изнесем извън България"
Чуйте повече в звуковия файл

Още по темата
- Асен Василев: Бюджетът е по-скандален от този, който свали кабинета „Желязков“
- КЗП след протеста на мотористите: За застраховката „Гражданска отговорност“ отговаря Комисията за финансов надзор
- Мотористи излизат на протест заради скока на цената на застраховката "Гражданска отговорност"
- Парламентът с изслушване заради ръста на „Гражданска отговорност“ за мотористи