Най-добрият български тенисист Григор Димитров взе втора поредна победа на тенис турнира в Бризбейн от сериите АТР 250. Българинът се наложи с 6:1, 6:2 срещу Даниел Алтмайер и на четвъртфиналите ще се изправи срещу австралиеца Ринки Хиджиката. Мачът продължи час и 8 минути, а българинът не допусна нито един пробив, съобщи dsport.

Димитров стартира турнира с победа над Анди Мъри, като го обърна от 0:1 до 2:1 сета.

Още в самото начало Димитров показа, че няма да даде шансове на своя съперник, като в първия гейм не му позволи да вземе и точка. Още при първия сервис на Алтмайер Димитров имаше възможност за пробив и не я пропусна – 2:0.

Доминацията на Димитров продължи и последва нов гейм на нула и нов пробив. Българинът затвърди чудесното си представяне с още един гейм при свой сервис, за да направи резултата 5:0.

Тогава дойде и първия гейм на сметката на Алмайер, но това не притесни кой знае колко Димитров, който затвори сета с 6:1 за 28 минути игра.

Вторият сет продължи малко повече 40 минути, но отново Григор Димитров не остави шансове на своя съперник. В началото двамата тенисисти си размениха по един гейм, но в третия Димитров поведе с 40:0 и стигна до точки за пробив, като го реализира още с първия шанс, като пусна къса топка, за да поведе с 2:1. Той спечели поредното си подаване на 0 и резултатът стана 3:1.

В петия гейм на втория сет Димитров отново стигна до брейкпойнт при 40:30, но Алмтайер се измъкна и в крайна сметка успя да спечели подаването си – 3:2.

Това само удължи времето на мача, защото следващите две части бяха за Григор. Първо той спечели подаването си на 30, а след това стигна и до нов пробив, като успя да обърне своя съперник, който имаше възможност да си затвори сервирането. Така резултатът стана 5:2 и предстоеше сервис гейм за Григор Димитров.

Изненадващо обаче Алмайер успя да се събере и поведе, като стигна до два брейкпойнта при 40:15 и получи шанс да пробие българския тенисист. Димитров спаси първия, а след това се справи и с втория. Немецът получи и трети шанс, но българинът не му даде възможност да го пробие и след две поредни точки стигна до първия си мач-бол, който бе достатъчен, за да стигне до победата след 6:2 във втория сет.

Григор Димитров приключи участието си на двойки на тенис турнира в Бризбейн с награден фонд 739 945 долара от сериите ATP.

Само броени минути след успеха на сингъл, Димитров трябваше да излезе на корта в мач на двойки, като със своя партньор Себастиян Корда имаха за съперник Лойд Гласпул от Великобритания и Жан-Жулиен Ройер от Нидерландия.

Димитров и Корда обаче се отказаха от четвъртфиналния двубой и напуснаха надпреварата.

Слушайте и гледайте новия подкаст на darik.bg „В тренда“ в YouTube, Instagram и TikTok

Най-интересните разговори от ефира на Дарик слушайте в подкаста на радиото в SoundcloudSpotifyApple Podcasts и Google Podcasts