Второто издание на инициативата „Лов и риболов“ между Община Плевен и Сдружение „Ловно-рибарско дружество Плевен“ се проведе днес, поводът е 27 юни - Деня на риболова.

ИСъвместна зелена инициатива се проведе в Плевен по случай 27 юни – деня на риболовадеята е, децата да бъдат изведени сред природата, където могат да научат много полезни неща, свързани с грижата за животните и околната среда.

Съвместна зелена инициатива се проведе в Плевен по случай 27 юни – деня на риболова

В събитието, което се проведе на територията на спортен комплекс „Витска елия“ близо до Плевен, се включиха ученици и преподаватели от ОбУ „Христо Ботев“ - с. Мечка, ПГ по механоелектротехника - Плевен, ПГ по подемна, строителна и транспортна техника „Г. С. Раковски“ - Плевен, СУ „Иван Вазов“ - Плевен, и ПГ по туризъм „Алеко Константинов“ - Плевен.

Съвместна зелена инициатива се проведе в Плевен по случай 27 юни – деня на риболова

Представители на ЛРД - Плевен демонстрираха безопасно поставяне на стръв, методите на риболов на плувка с директен телескоп (без макара) като най-лесен и безопасен.

Инициативата насърчава търпение и дисциплина, концентрация и фокус, както и пространствено ориентиране, фина моторика и координация и е чудесен метод за физическа активност на открито. Всички участници получиха грамоти, а уловената риба бе върната във водоема.  

Съвместна зелена инициатива се проведе в Плевен по случай 27 юни – деня на риболова

Проявата е част от Календара за младежки дейности на Община Плевен за 2026 г. Идеята е децата да се научат да обичат и познават природата, да бъдат възпитани в дух на опазване на околната среда от ранна възраст.